Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,75 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,3295 PLN/USD
  • 55,87 PLN/uncja | 1,80 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Analizy

Srebro Nie Utrzymało Wzrostów: Analiza Rynku
wtorek, 25 marzec 2014
Spokojniejsza sytuacja na Ukrainie oraz wieści zza oceanu negatywnie wpływają na notowania srebra. W ciągu tygodnia biały kruszec odnotował prawie 5-procentową obniżkę ceny.
 

W pierwszej połowie tygodnia przeceny spowodowane były reakcjami inwestorów na wyniki referendum na Krymie i wypowiedź prezydenta Putina. W swoim orędziu oficjalnie potwierdził on przejęcie Krymu przez Rosję, ale dodał też, że Rosja nie zamierza przejmować innych regionów na Ukrainie. Wypowiedź ta uspokoiła inwestorów, którzy zaczęli pozbywać się metali szlachetnych na korzyść bardziej ryzykownych aktywów, między innymi akcji.

W minionym tygodniu ważniejszymi wydarzeniami dla srebra, jak i dla złota, było zebranie Rezerwy Federalnej. W związku z mieszanymi danymi z USA, inwestorzy od dawna spekulowali o stanie amerykańskiej gospodarki oraz przyszłości programu QE3. W środę przewodnicząca Fed-u, Janet Yellen, ogłosiła kontynuację cięć. Każdego miesiąca Rezerwa zredukuje skupowanie obligacji o kolejne 10 miliardów USD. Zaskoczeniem dla inwestorów okazał się natomiast dodatkowy komentarz pani Yellen. Ogłosiła ona bowiem, że Rezerwa już na jesieni planuje całkowicie zakończyć program ilościowego luzowania pieniądza, a niedługo po tym podniesie stopy procentowe. Inwestorzy odebrali to jako sygnał do kupowania amerykańskiej waluty. Wraz z silniejszą pozycją dolara, notowania srebra kierowały się na południe.

Ostatecznie za uncję srebra na giełdzie w Londynie płacono 20,55 USD. W Polsce kosztowała ona 62,52 PLN, natomiast za oceanem ostatnie notowanie wskazało cenę 20,29 USD.

Małgorzata Mejer
Młodszy Analityk
Inwestycje Alternatywne Profit S.A.

 

Dodaj komentarz

* wymagane pola


Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!
Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
pn - pt - 9:00 - 17:00

Rozmowa online z konsultantem

+ 48 22 523 25 25

kontakt@czystesrebro.pl