Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,75 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,3295 PLN/USD
  • 55,87 PLN/uncja | 1,80 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Analizy

Porozumienie Na Rynku Metali Szlachetnych: Analiza Rynku Srebra
poniedziałek, 28 kwiecień 2014
W minionym tygodniu notowania srebra były niemalże odbiciem tego, co działo się na rynku złota. Oba metale niemal jednocześnie notowały wzloty i upadki.
 

Od poniedziałku do środy wahania ceny białego metalu utrzymywały się w granicach 0,30 USD za uncję. Przyczynił się do tego brak doniesień odnośnie konfliktu na Ukrainie. Silniejszy rynek akcji dodatkowo nie motywował inwestorów do zakupu metali szlachetnych. We wtorek i w środę srebro nieznacznie reagowało, zarówno na negatywne, jak i na pozytywne dane zza oceanu. Ogłoszono tam wzrost cen nieruchomości oraz lepsze od spodziewanych dane odnośnie sprzedaży istniejących nieruchomości. W środę natomiast ogłoszono najniższy od ośmiu miesięcy poziom sprzedaży nowych domów jednorodzinnych.

Rynek metali szlachetnych przebudził się dopiero w czwartek. Z początku, po ogłoszeniu pozytywnych danych odnośnie zamówień na towary trwałe, notowania srebra spadły do najniższego poziomu w ubiegłym tygodniu i za biały kruszec na spocie płacono 19 USD za uncję. Jednak niedługo później, po doniesieniach o tym, że kilku prorosyjskich rebeliantów poniosło śmierć w trakcie tzw. operacji antyterrorystycznej, notowania skierowały się na północ. Dodatkowo poinformowano, że armia rosyjska rozpoczęła ćwiczenia przy granicy z Ukrainą.

W piątek cena srebra wciąż pięła się w górę, kontynuując czwartkową wędrówkę. Rynek metali szlachetnych otrzymał dodatkowy impuls do wzrostów, jakim było ogłoszenie Stanów Zjednoczonych, że przygotowują się do nałożenia większych sankcji na Rosję. W piątek srebro zaliczyło najwyższe notowanie tygodnia i na spocie za uncję kruszcu płacono 19,77 USD. Ostatecznie biały metal zamknął tydzień notowaniem 19,73 USD za uncję. Na zamknięciu giełdy w Londynie kosztowała ona 19,66 USD. W kraju płaciliśmy za nią 59,72 PLN.

 

Dodaj komentarz

* wymagane pola


Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!
Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
pn - pt - 9:00 - 17:00

Rozmowa online z konsultantem

+ 48 22 523 25 25

kontakt@czystesrebro.pl