Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,75 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,3295 PLN/USD
  • 55,87 PLN/uncja | 1,80 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Analizy

Kolejne Wsparcie Ze Wschodu: Analiza Rynku Srebra
poniedziałek, 17 marzec 2014
Rynek metali szlachetnych z pewnością może zaliczyć miniony tydzień do bardzo udanych. Pomimo tego, że ceny srebra wahały się nieco bardziej niż ceny złota, biały metal zdołał zakończyć tydzień na plusie.
 

Już w poniedziałek z Chin nadeszły dane, które ukształtowały sytuację na rynku na cały tydzień. Negatywne informacje odnośnie eksportu sprawiły, że inwestorzy z niepokojem spoglądają w stronę jednej z najważniejszych światowych gospodarek. Ogromny wpływ na ceny metali szlachetnych ma także sytuacja na Ukrainie i związany z nią konflikt między Rosją a Zachodem.

W poniedziałek najwyższa cena za uncję białego metalu wyniosła na spocie 21 USD. We wtorek i środę wciąż kierowała się na północ i pomimo chwilowego spadku związanego z dobrymi danymi z rynku pracy w USA utrzymała się na stabilnym poziomie. We wtorek na londyńskiej giełdzie ustalono cenę na poziomie 21,25 USD, czyli 64,70 PLN, w środę było to odpowiednio 20,97 USD i 63,98 PLN.

W czwartek dobra passa została przerwana przez optymistyczne dane dotyczące ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz sprzedaży detalicznej w USA. Był to jedyny dzień minionego tygodnia, kiedy cena srebra zakończyła dzień na minusie w stosunku do dnia poprzedzającego. Ostatnie notowanie za oceanem ukazało cenę 21,26 USD. Na giełdzie w Londynie za uncję płacono 21,24 USD. W Polce kosztowała ona 64,32 PLN.

W piątek, w związku z nadchodzącym referendum na Krymie, srebro po raz kolejny skierowało się na północ. Dodatkowym wsparciem okazały się dane z USA dotyczące słabnącego zaufania konsumentów. W najwyższym notowaniu dnia srebro osiągnęło na spocie cenę 21,71 USD. Ostatecznie, za oceanem kruszec zamknął tydzień ceną 21,43 USD, na giełdzie w Londynie za uncję płacono 21,36 USD, natomiast w Polsce – 65,11 PLN.

Małgorzata Mejer
Młodszy Analityk
Inwestycje Alternatywne Profit S.A.

 

Dodaj komentarz

* wymagane pola


Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!
Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
pn - pt - 9:00 - 17:00

Rozmowa online z konsultantem

+ 48 22 523 25 25

kontakt@czystesrebro.pl