Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,81 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,4890 PLN/USD
  • 58,75 PLN/uncja | 1,89 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Aktualności PSGZ

Kiedy przejdę na emeryturę… — pułapka odkładania wszystkiego na później
środa, 28 czerwiec 2017
W obecnych czasach emerytura powoli staje się kolejnym przysłowiowym "jutrem", czyli magicznym dniem, w którym zaczniesz regularnie ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i opanujesz 3 nowe języki. Niestety odkładanie wszystkiego na emeryturę to taka sama pułapka, jak odkładanie wszystkiego na jutro. Jak nie dać się w nią złapać?
 

Kluczem do sukcesu jest metoda małych kroczków. Samo planowanie najczęściej prowadzi do niekończącego się poczucia winy. Nie ma się co łudzić — nie istnieją żadne przełomowe momenty, w których nagle rodzi się w nas nowa energia i motywacja. Na zmiany trzeba sobie zapracować.  

Jeśli do emerytury zostało Ci jeszcze kilka lat, już teraz zacznij — przynajmniej w niewielkim stopniu — realizować swoje postanowienia. Ugotuj coś zdrowego przynajmniej kilka razy w tygodniu, wyjdź czasem pobiegać albo zrób sobie dłuższy spacer, postaw na półce słownik. Krótko mówiąc — kształtuj w sobie nawyki, które zapewnią Ci komfortowe przejście na emeryturę. Brak codziennej rutyny może łatwo doprowadzić do rozleniwienia i życiowej stagnacji. Pomyśl o tym, jak trudno będzie Ci się zmusić do zupełnie nowych rzeczy, jeśli nie będziesz miał nic konkretnego do zrobienia.  

 

 

Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!