Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,81 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,4890 PLN/USD
  • 58,75 PLN/uncja | 1,89 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Aktualności PSGZ

Jak zdecydować o momencie przejścia na emeryturę?
wtorek, 20 czerwiec 2017
Mówi się, że jakość naszego życia jest podyktowana przez jakość pytań, które sobie zadajemy. Po 50-ce kluczowe staje się pytanie o najlepszy moment na przejście na emeryturę.
 

Powszechnie uważa się, że podstawowym wyznacznikiem idealnego czasu na przejście na emeryturę jest sytuacja finansowa, w jakiej się znajdujemy. Ale tak naprawdę powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych czynników. Dlatego właściwe pytanie nie brzmi “czy stać mnie, aby przejść na emeryturę?”, ale “czy jestem już gotowy, aby przejść na emeryturę?”. Co istotne — odpowiedzi musisz udzielić sobie sam, żaden doradca finansowy Ci w tym nie pomoże.

Wchodząc w nowy etap życia trzeba opracować plan działania. Czy masz pomysł na to, jak zagospodarować sobie wolny czas? Gdzie będziesz mieszkać? Jak utrzymasz w sprawności swoje ciało i umysł? I co najważniejsze — jak wyglądają Twoje relacje międzyludzkie? 

Uniwersytet Harvarda ujawnił niedawno wyniki niezwykłego badania, podczas którego przez 75 lat obserwowano życie ponad 700 mężczyzn. Wnioski ekspertów są jednoznaczne — emeryci, którzy mają udane relacje z rodziną, przyjaciółmi oraz najbliższym otoczeniem są szczęśliwsi, zdrowsi i żyją dłużej niż emeryci pozostający w społecznej izolacji.

 

Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!