Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,81 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,4698 PLN/USD
  • 58,43 PLN/uncja | 1,88 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

News

Ceny spadają, sprzedaż rośnie!
czwartek, 02 październik 2014
Choć media grzmią od wczoraj, że sprzedaż srebrnych Filharmoników spadła w tym roku o blisko połowę okazuje się, że popyt na bulion rośnie, a wrześniowe wyniki największych mennic są naprawdę imponujące i pokazują nawet trzycyfrowe wzrosty.
 

zloto-srebro-v1

Spadek sprzedaży najpopularniejszej srebrnej monety w Europie nie ma wcale związku ze zmniejszeniem zainteresowania kruszcem wśród inwestorów. Wynika bezpośrednio z podniesienia stawki VAT na srebro w Niemczech, które od lat stanowią największy rynek zbytu Filharmoników. Ponieważ od 1 stycznia 2014 roku stawka VAT wzrosła tam z 7 do 19 proc., efekty musiały być widoczne i spadek sprzedaży nie stanowi wcale niespodzianki.

Ale świat nie kręci się wokół Niemiec. Okazuje się, że wrześniowe wyniki sprzedaży innej popularnej srebrnej monety – Amerykańskiego Orła, osiągnęły poziom 4,14 miliona uncji, co stanowi dziewiąty najwyższy poziom w historii. W stosunku do sierpnia tego roku, Mennica Stanów Zjednoczonych odnotowała aż 106,2 proc. wzrostu ich sprzedaży.

W przypadku złota jest jeszcze lepiej. Sprzedaż złotego Orła wzrosła we wrześniu o 132 proc., a w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku – aż o 346,2 proc.

Świetnymi wynikami sprzedaży pochwaliła się także australijska Perth Mint. Sprzedaż złotych monet i sztabek osiągnęła tam najwyższy poziom od blisko roku i w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o niemal 90 proc.

Ponieważ pierwszy tydzień października przynosi utrzymanie atrakcyjnych notowań metali szlachetnych, wszystko wskazuje na to, że intensywny popyt przełoży się na dalsze, imponujące wyniki sprzedaży.

 

Dodaj komentarz

* wymagane pola


Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!