Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 17,10 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,4017 PLN/USD
  • 58,20 PLN/uncja | 1,87 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

News

Białystok rajem dla emerytów!
czwartek, 25 sierpień 2016
Gdzie najlepiej spędzić emeryturę? Zapewne w ciepłych krajach, popijając drinki pod palmą, ale myśląc o przyszłość realistycznie, warto postawić na… Białystok. To właśnie stolica Podlasia okazała się najatrakcyjniejszym miastem dla emerytów w Polsce, a przynajmniej tak twierdzą dziennikarze „Insider Monkey”, amerykańskiego portalu zajmującego się tematyką gospodarczą i finansową.
 

– W Białymstoku dobrze się żyje zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom. Mamy przyjazne i starannie zorganizowane przestrzenie, dzięki którym żyje się nam wygodnie – zachwala prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. Dodaje też, że w p przeciwieństwie do dużych metropolii, Białystok nie jest zatłoczony, a ludzie i firmy mogą się swobodnie rozwijać. Mieszkańcy mogą korzystać z zieleni miejskiej i ponad 100 km ścieżek rowerowych. Wielką zaletą miasta okazuje się także jego bogata tradycja i wielokulturowość, a zatem i tolerancja wobec innych.

Miasto jest także znakomitym punktem wypadowym dla krótszych i dłuższych wycieczek. Położony nieopodal Puszczy Białowieskiej zapewnia mnóstwo atrakcji turystycznych i ciekawych obiektów do zwiedzania. A na koniec – co zainteresować może wszystkich emerytów – miasto cieszy się dobrą opinią w zakresie służby zdrowia oraz przystępnymi cenami – od nieruchomości po codzienne zakupy spożywcze.

Amerykańscy autorzy rankingu uznali, że w Polsce zdecydowanie można Cieszyc się życiem na emeryturze i z uznaniem wypowiedzieli się o naszej bogatej historii i kulturze, a także atrakcjach turystycznych – od Bałtyku, przez Mazury aż po Tatry.

Polska jest krajem, w którym można wypocząć i cieszyć się życiem. Autorzy rankingu doceniają atrakcje turystyczne takie jak: morze, góry i jeziora oraz historię i wielokulturowość Polski.

A oto jak kształtuje się cała czołówka najbardziej przyjaznych emerytom polskich miast:

1. Białystok

2. Łódź

3. Szczecin

4. Gdańsk

5. Lublin

6. Kraków

7. Warszawa

8. Katowice

9. Poznań

10. Wrocław

 

Dodaj komentarz

* wymagane pola


Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!
Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
pn - pt - 9:00 - 17:00

Rozmowa online z konsultantem

+ 48 22 523 25 25

kontakt@czystesrebro.pl