Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,75 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,3295 PLN/USD
  • 55,87 PLN/uncja | 1,80 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Aktualności PSGZ

4 cele oszczędnościowe dla 40-latków
piątek, 02 czerwiec 2017
Po ukończeniu 40. roku życia rozpoczyna się kluczowy okres w planowaniu emerytury. Oto cztery cele oszczędnościowe, które najlepiej obrać sobie zaraz po 40-tych urodzinach:
 

1. Osiągnij maksimum oszczędności

Jeśli dotychczas na oszczędności przeznaczałeś tylko skromne nadwyżki z domowego budżetu, to zapewne nie udało Ci się odłożyć za wiele. Czas zmienić nawyki. Dokładnie przeanalizuj swoje przychody oraz wydatki i wyznacz sobie ambitną kwotę, którą co miesiąc będziesz przeznaczać na emeryturę.

2. Przestań liczyć tylko na państwo

Jeśli wcześniej nie interesowałeś się zbytnio alternatywnymi sposobami oszczędzania, to właśnie dzwoni ostatni dzwonek, aby to zmienić. Sprawdź w ZUSie przewidywania na temat swoich przyszłych świadczeń emerytalnych, a przekonasz się, że na pewno są niższe niż byś tego chciał. Masz tylko jedno wyjście — zacznij inwestować na własną rękę. Dobrym pomysłem na bezpieczne i długoterminowe ulokowanie kapitału jest np. złoto, które przez lata nie traci swojej siły nabywczej.

3. Postaw na dywersyfikację

Jest już trochę późno, aby stawiać wszystko na jedną kartę. Masz jeszcze tylko kilkanaście lat do emerytury i musisz wykazać się rozsądkiem. Jeśli nie jesteś pewny, jak powinieneś rozlokować swoje środki — poradź się eksperta, który pomoże Ci opracować indywidualną strategię oszczędzania.

4. Nie bój się podejmować trudnych decyzji

Gdy już wyznaczyłeś sobie priorytety i opracowałeś plan działania, musisz znaleźć w sobie odwagę i determinację, aby wytrwać w powziętych postanowieniach. Jakie utrudnienia mogą stanąć ci na drodze? Chociaż może to zabrzmieć nieco okrutnie — nie ma co się oszukiwać — jednym z największych problemów są wciąż niesamodzielne dzieci. Jeśli edukacja Twoich pociech już się zakończyła, ku końcowi powinno również zmierzać Twoje wsparcie finansowe. Skorzystają na tym obie strony.

 

Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!
Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
pn - pt - 9:00 - 17:00

Rozmowa online z konsultantem

+ 48 22 523 25 25

kontakt@czystesrebro.pl