Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,81 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,4890 PLN/USD
  • 58,75 PLN/uncja | 1,89 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Aktualności PSGZ

3 koszty życia na emeryturze, na które musisz się przygotować
poniedziałek, 26 czerwiec 2017
Życie na emeryturze może trwać nawet kilkadziesiąt lat. Wiele może się zdarzyć przez tak długi okres czasu. O czym powinieneś pomyśleć już teraz?
 

1. Inflacja

Oszczędzanie na emeryturę zawsze musi uwzględniać wzrost cen. Kilkudziesięcioletnia perspektywa stwarza zagrożenie, że za pieniądze, które aktualnie masz na koncie, w przyszłości będziesz mógł kupić 10% lub nawet 20% mniej dóbr niż dzisiaj. Co zrobić, aby temu zapobiec? Inwestuj w aktywa, które mimo upływu lat nie tracą na wartości, np. złoto.

2. Podatki

Koniec kariery zawodowej to koniec wielu obowiązków, ale nie zalicza się do nich obowiązek płacenia podatków. Podatek dochodowy czy podatek od nieruchomości nie dadzą Ci o sobie zapomnieć także na emeryturze. Są jednak obciążenia, których możesz uniknąć. Najlepszym rozwiązaniem są inwestycje w złoto, które jest wolne od podatku VAT (23%) oraz od podatku Belki (9%).

3. Specjalistyczna opieka

Nawet jeśli od lat dbasz o swoje zdrowie, nigdy nie możesz mieć gwarancji, że na emeryturze nie będziesz potrzebować dodatkowej opieki. Po pierwsze może nią być opieka medyczna. Prywatna wizyta u lekarza, badania czy leki mogą pochłonąć lwią część Twojej emerytury, Po drugie może się zdarzyć, że będziesz potrzebować opieki pielęgniarskiej w swoim własnym domu. W takiej sytuacji dobrze jest mieć dodatkowe zabezpieczenie, które łatwo spieniężyć, np. złoto.

 

Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!