Language switcher. Store number: 0
Language switcher INSID. Store number: 1

Czyste srebro!

Przejdź do głównej treści »

  • Aktualny kurs srebra: 16,75 USD/uncja  
  • Aktualny kurs dolara: 3,3295 PLN/USD
  • 55,87 PLN/uncja | 1,80 PLN/gram

Aktualnie przebywasz w:

Analizy

11% Wzrostu Od Początku Roku: Analiza Rynku Srebra
poniedziałek, 24 luty 2014
Niepewna sytuacja ekonomiczna na kluczowych światowych rynkach – w USA i Chinach – wspiera silną pozycję srebra. Od początku roku inwestorzy mogą cieszyć się zyskami rzędu 11%, co w dzisiejszych czasach należy uznać za bardzo pozytywny wynik.
 

W poniedziałek, w najwyższym punkcie dnia, cena na spocie osiągnęła poziom 21,86 USD za uncję. W Londynie, na zamknięciu giełdy, płacono za nią 21,65 USD, w Polsce natomiast 65,49 PLN.

We wtorek, sytuacja na rynku srebra jak i złota, była nieco zmienna. Ceny metali szlachetnych z początku kierowały się na południe. Po ogłoszeniu negatywnych danych zza oceanu dotyczących rynku nieruchomości, cena białego metalu mocno się odbiła. Tego dnia odnotowano najwyższą cenę minionego tygodnia, która na spocie osiągnęła 21,97 USD.

W środę, po opublikowaniu protokołu z ostatniego zebrania Rezerwy Federalnej, cena ponownie spadła. Jak ogłoszono – zakładając, że rok 2014 nie przyniesie żadnych ekonomicznych niespodzianek – Rezerwa Federalna zamierza kontynuować cięcia programu QE3, nawet pomimo słabnących danych gospodarczych. W drugiej połowie dnia srebro zmieniło jednak kierunek. Biały metal zamknął dzień w Londynie ceną na poziomie 21,75 USD. W Polsce wyniosła ona 65,87 PLN.

Czwartek rozpoczął się od silnych wzrostów. Ze względu na słabnące dane produkcyjne w USA i w Chinach oraz ponownie negatywne amerykańskie dane odnośnie ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, biały metal osiągnął na spocie cenę 21,84 USD. Pod koniec dnia za uncję płacono nieco mniej – 21,54 USD.

W piątek cena srebra zdecydowanie kierowała się na północ. Kolejne negatywne dane odnośnie rynku nieruchomości w USA wsparły rynek metali szlachetnych. Ostatecznie, na zamknięciu giełdy w Londynie, za uncję srebra płacono 21,74 USD, a za oceanem – 21,86 USD.W kraju uncja kruszcu kosztowała  66,07 PLN.

Małgorzata Mejer
Młodszy Analityk
Inwestycje Alternatywne Profit S.A.

 

Aktualnie przebywasz w:

Aktualne kursy walut
USD
EUR
GBP
Aktualny kurs srebra
PLN
EUR
USD
Wyceń swoje srebro
  • Sztabki
  • Monety
  • Złoty złom
Newsletter
Zapisz się na newsletter! Wpisz poniżej swój adres e-mail!
Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.
pn - pt - 9:00 - 17:00

Rozmowa online z konsultantem

+ 48 22 523 25 25

kontakt@czystesrebro.pl